ФК Пелистер – ФК Брегалница 2008 2-0(1-0)
Љамчевски 23′
Натрантг 89′

– Изјави после денешниот натпревар од шефот на стручниот штаб и капитенот на ФК Пелистер.

🟢 Марјан Секуловски: ,,Им честитам на сите играчи кои настапија на денешниот натпревар. Одиграа тактички многу дисциплинирано, борбено и агресивно во текот на целиот натпреват. Добро се браневме и искористивме две ситуации за гол што беше доволно за победа.”

🟢 Христијан Драгарски: ,,Покажавме и докажавме дека Пелистер можи да се надигрува со секој. Жално е што еден ваков тим се наоѓа на оваа позиција на табелата. Пелистер ќе се бори до крај, до последен атом од силите и со максимална подготвеност за секој следен натпревар.”