ВЕСТИ

ФК Пелистер започна фуриозно

Започна сезоната 2022/2023 и ФК Пелистер фуриозно ја започна сезоната со победа во гости над екипата на ФК Кожув во Гевгелија со 2:4 . Очекувано ФК Пелистер го започна походот за Првата лига.Стрелци за головите беа Мустафов Бурхан, Трајковски Јованчо,Фазлију Љавдрим и...

ФК Пелистер веќе ги договори првите засилувања

ФК Пелистер веќе ги договори првите засилувања со прволигашки играчи како што и најавуваше тоа се Благоја Љамчевски кој доаѓа од редовите на прволигашот ФК Тиквеш а во Првата лига настапува од 2008 година. Второто засилување е голманот Илче Петровски кој доаѓа од...

ФК Пелистер – ФК Брегалница 2008 2-0

ФК Пелистер - ФК Брегалница 2008 2-0(1-0)Љамчевски 23'Натрантг 89' - Изјави после денешниот натпревар од шефот на стручниот штаб и капитенот на ФК Пелистер.  Марјан Секуловски: ,,Им честитам на сите играчи кои настапија на денешниот натпревар. Одиграа...